A nevěsta chodí ve svatebních šatech do práce?


Ulička a na jejím konci tvoje holka. Tvoje holka v bílejch šatech. Je tak krásná, že se ti zatočí hlava a víš, že tohle je ten váš den, že tohle je to pravý. Všichni koukaj jen na vás, a ty seš tak trochu nervózní. Jestli se to celý povede, jestli klapne všechno jak má. Protože to půlroční plánování vrcholí dneškem.

Už jen výběr těch bílejch šatů trval věčnost. Tobě se sice zdálo, že v záplavě bílýho tylu a saténu není žádnej rozdíl, ale tvoje nastávající a všechny její kamarádky rozlišovaly nejmenší detaily, perličky, krajky a další pro tebe latinský názvy lítaly vzduchem jako bumerangy.

Ty sis oblek koupil, bylo to spláchnutý za dvě hodiny, je dobrej. Hlavně to mělo bejt rychle. Pár much má, ale tak je to jen oblečení. Vlastně by se ti líbil trochu jinej, ale bohužel ten neměli v prvních dvou obchodech, tak jsi vzal co bylo. Oproti nevěstě trochu změna, ale fakt tě tyhle nákupy nebaví. Možná je to škoda. Jestlipak si někdo všimne, že v těch ramenou to úplně stoprocentní není? Ale co, dneska se v něm oženíš a pak v něm budeš chodit do práce, takže se to vyplatilo.

To je původní plán. No, ale když to vezmeš z druhý strany, ze strany tý krásky co jde směrem k tobě, nebylo by trochu divný, kdyby si tyhle šaty pak brala do práce? Že by v nich chodila normálně na osmičku do fachy. No, ale u holek je to jiný. Nebo?

Není! Suma sumárum, oblek na svatbu a oblek do práce je trochu jinej druh oděvu. Medvěd a pes maj taky stejnej základ, ale v Tatrách radši uvidíš Alíka.

Zaprvé, když si ten jeden přesně s představou, že ho sundáš a pak ho budeš tahat do práce, jak často ho můžeš střídat? Dva dny na tričko už je taky dost, tak si tohle představ s oblekem.

Nebude jednodušší si ho půjčit? Oženit se v přesně padnoucím kvádru, který ti padne jako ulitý, dostat k němu v jedný krabici veškerý doplňky, od knoflíčků, přes boty až po kšandy, když je budeš chtít. Pak ho odeslat zpátky a na další příležitost si stejně půjčit úplně jinej. Zase skvěle padnoucí. A dělat dojem, že doma ti skříně praskaj ve švech pod tíhou obleků, který si necháváš šít na míru a že ke každý příležitosti máš úplně jinej. V kuloárech se pak o tobě bude mluvit jako o tom týpkovi, co má styl.